Mutlu Kediler Oteli    Tel. 532 663 41 37    Kediye özel butik otel

Kedi Ansiklopedisi

Cat wikipedia
Kedi sevgisi "Ailurophilia" olarak tanımlanmaktadır.
The love for cats is called "Ailurophilia".Kediler mavi gözlü olarak doğarlar ve bu renk yaklaşık 12 haftalık olduklarında değişir.
Cats are born with blue eyes. They change at approximately 12 weeks of age.Sahip oldukları 24 adet bıyık, uzaklık ve yakınlığı ölçmelerini sağlar.
Cats have 24 whiskers, which it uses for measuring distances.Kediler günde 16-18 saat uyurlar. Uykuları hafiftir, en küçük harekete tepki verirler.
Cats sleep between 16 and 18 hours a day, but not soundly. They will react immediatly to any stimulation.Kediler laktoza karşı çok hassastırlar, bu yüzden süt kediler için zararlıdır. İshale sebep olur. Bunun yerine kedilere , kedi süt- tozu ya da krema verebilirsiniz. Daha az laktoz içerirler.
Cats are very sensitive to lactose so milk is not good for them. In fact, it will give them diarrhea. Instead, give your cat cream. The butterfat is easier for them to handle and it's good for them. It also has less lactose.Kedilerin üçüncü göz kapakları vardır.
Cats has a third eyelid called a haw.Kedilerin işitme kapasitesi, köpekler ve insanlarla karşılaştırıldığında çok daha yüksektir.
Cats has a much more sensitive hearing compared to dogs and humans.Düşmanlarına yerlerini belli etmemek için , pisliklerini toprak ile örtüp saklarlar.
In order to cover their trails from predators, cats bury their feces.Diğer hayvanların aksine kediler parmak uçlarında yürürler. Arka patilerinde 4, ön patilerinde 5 parmak vardır.
Unlike other animals, cats walk on their toes. Their back paw has 4 toes, the front paw has 5 toes.Midelerindeki tüy yumaklarından kurtulmak için kediler ot yerler. Özellikle maydanoz, kedi otu ve adaçayını severler. Bazı bitkiler ise kediler için zararlı , hatta ölümcül olabilir.
Cats eat grass as it helps in digestion and also gets rid of fur in the stomach. They love to eat parsley, catnip and sage too. However, many plants can be harmful or even fatal to them.Yuvarlanan ve size karnını açan bir kedi, kendini güvende ve mutlu hissediyordur. Ve aynı zamanda sizin arkadaşlığınızdan ne kadar hoşlandıklarını bilmenizi isterler.
Cats who rolls over and exposes its stomach to you, feel very safe and secure around you. They are also letting you know that they enjoy your company.Güçlü duygular hissettikleri zaman mırıldanırlar.
Cats purr when they are feeling any strong emotions.Kediler, kendileri ile konuşan insanlarla konuşurlar. Ses tonunuza göre kendilerini güvende hissederler.
Cats speak to humans who speak to them. They also get their security from your voice, so beware of your tone.Sizin ruh durumunuza göre kendi duygusal durumlarını değiştirebilirler.
Cats will pick on your mood and will change their mood based on yours.Kediler mutlu olduklarında patileri ile yoğurma hareketi yaparlar.
Cats kead their paws when they are happy.Pet sahipleri daha uzun, daha mutlu, stressiz ve kalp krizi riski daha düşük olarak yaşarlar.
Pet owners live longer, happier lives with less stress and less heart attacks.
Resources:
facts-about-cats.com  /  buzzle.com  /  wikipedia.org


  Bize facebooktan ulaşın
Find us on Facebook
Mutlu Kediler Oteli on Facebook

Mutlu Kediler Oteli © 2021.   kedioteli35@gmail.com

Anasayfa  :   Servisler  :   Hakkımda  :   Fotoğraflar  :   Iletişim  :   Ansiklopedisi